Hizmetler

Ana Sayfa / Uygulama / Temel İzolasyonu


Temel İzolasyonu

Evlerimizde, iş yerlerimizde basınçlı suya maruz kalmamak, su sızıntılarının önüne geçmek için mutlaka temel izolasyonu yapılmalı ve drenaj uygulamalarının son derece titizlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer yüzey yalıtılmamış ise, beton su alır, böylelikle, çelik tahribatına neden olur ki her ne kadar yalıtılmamış geçirimsizlik katkıları uygulanmış olursa olsun, bu sızıntıları engelleyecek güce sahip olamaz. Temel izolasyon uygulanması […]


Evlerimizde, iş yerlerimizde basınçlı suya maruz kalmamak, su sızıntılarının önüne geçmek için mutlaka temel izolasyonu yapılmalı ve drenaj uygulamalarının son derece titizlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer yüzey yalıtılmamış ise, beton su alır, böylelikle, çelik tahribatına neden olur ki her ne kadar yalıtılmamış geçirimsizlik katkıları uygulanmış olursa olsun, bu sızıntıları engelleyecek güce sahip olamaz.

Temel izolasyon uygulanması ile bütün bu sıkıntıların önüne geçilerek, yaşam alanlarının içinde oluşacak rutubetin de önüne geçilmiş olur. Hem kaliteli bir izolasyonla beton üzerinde çatlak oluşumu da böylelikle engellenmiş olur. İçeri su girdiği takdirde mantarlaşma ve çürüme olmamasına imkân yoktur. Rutubetin yarattığı etkiyle birlikte duvar kâğıtları üzerinde kabarmalar oluşur. Banyo, mutfak seramiklerinin de yerinden oynaması kötü görüntülere yol açacaktır. Ayrıca betonda bulunan demir de oksitlenmeye maruz kalacaktır. Temel izolasyon konusunda en etkili yöntem bohçalama tekniği olarak bilinmektedir.

Isı yalıtımı konusunda da en etkili izolasyon malzemesi sprey poliüretan köpük olarak kullanılmaktadır. Özellikle çatı ısı yalıtımı izolasyonunda oldukça etkili çözüm sunmaktadır. Çok uzun yıllar dayanıklılığını koruyabilen sprey poliüretan köpük tüm boşlukları kapatmak için yeterli olacaktır. Püskürtme yöntemiyle uygulanılan bu izosprey ayrıca sanayi alanında da daha çok dayanıklılığa ihtiyaç duyulan noktalarda da kullanılmaktadır.

Sprey poliüretan köpük kullanımı prefabrik yapıların imalat aşamasında dayanıklılık açısından oldukça kullanışlıdır. Bu tip yapılar genel itibariyle, yalıtım yönünden daha dayanıksız ve daha korunaksız olduğundan dolayı bu madde işe yaramaktadır.


 • Poliüretan Köpük Kaplama
  Dış Cephe Poliüretan Kaplama
  Temel İzolasyonu
  Teras İzolasyonu
 • Tavan Yalıtımı
  Çatı İzolasyon
  Çatı Arası İzolasyon
  Sac Çatı İzolasyonu
 • Boru İzolasyonu
  Havuz İzolasyonu
  Tank İzolasyonu
  Polyurea Kaplama