Hizmetler

Ana Sayfa / Uygulama / Likit Membran


Likit Membran

Su yalıtımında kullanılmak üzere üretilen su bazlı ürünlere membran adı verilir. Sürme yöntemi ile kullanılır ve likit kıvamda üretilir. Likit membran solvent ve su bazlı şekilde üretilse de, sağlık açısından daha çok su bazlı olan türü tercih edilir. Yalıtım başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilirlik sağlar. İzolasyon işlemlerinde çok kaliteli bir sonuç alınmasında da etkilidir. […]


Su yalıtımında kullanılmak üzere üretilen su bazlı ürünlere membran adı verilir. Sürme yöntemi ile kullanılır ve likit kıvamda üretilir. Likit membran solvent ve su bazlı şekilde üretilse de, sağlık açısından daha çok su bazlı olan türü tercih edilir. Yalıtım başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilirlik sağlar. İzolasyon işlemlerinde çok kaliteli bir sonuç alınmasında da etkilidir.

Uygulamada kolaylık olması açısından membran içerisinde su katılarak sürülmeye daha uygun bir kıvama getirilir. Teras çatı alanlarında, temellerde, ıslak yüzeylerde, balkonlarda ve bahçelerde likit membran sıklıkla kullanılır. Islak hacimler için de yalıtım açısından çok elverişli bir malzemedir. Yüzme ve süs havuzlarında da izolasyon amaçlı kullanılabilir. Metal yüzeyler su nedeniyle paslanma ya da çürümeye maruz kalabileceği için, likit membran kullanımı en doğrusudur.

Bununla birlikte sıva ve şap üzerinde de yalıtım için kullanılabilir. Su geçirmeme konusunda en etkili izolasyon işlemi membran sayesinde yapılabilmektedir. Hızlı uygulama ve pratiklik özelliklerinin yanında, uzun süreli kullanım sağlaması ile de ekonomik bir malzeme olduğunu söylemek mümkündür.


 • Poliüretan Köpük Kaplama
  Dış Cephe Poliüretan Kaplama
  Temel İzolasyonu
  Teras İzolasyonu
 • Tavan Yalıtımı
  Çatı İzolasyon
  Çatı Arası İzolasyon
  Sac Çatı İzolasyonu
 • Boru İzolasyonu
  Havuz İzolasyonu
  Tank İzolasyonu
  Polyurea Kaplama