Akpol Yalıtım

Ana Sayfa / Haberler / Polyurea Nedir?


Günümüzde evlerde işyerlerinde, balkon ve teraslarda farklı nedenlere bağlı olarak rutubetlenmeler görülmektedir. Bunlar genelde doğru izolasyon yapılmadığı için kaynaklanmakta olup mülk sahiplerine ciddi zararlar vermektedir. Bu tarz sorunları tamamen ortadan kaldırmak için yüzde yüz sonuç garantili polyurea ürünleri piyasada çoktan yerini almıştır. Adını ilk defa duyanlar için polyurea nedir? Ne işe yaramaktadır kısaca açıklamak gerekirse şu şekildedir. Polyurea nedir? polyurea izosiyanat ve sentetik poliol sistemlerinin etkileşiminden elde edilerek tüketilen iki bileşenli bir elostemer yüzey kaplama ürünüdür.

Polyurea nedir? polyurea ayrıca uygulandığı alanda hızlı kuruyabilen ve kesinlikle rutubet ve su geçirmeyen bir sistemdir. Polyurea normal kullanım ve polyurea sprey olma üzere iki çeşit uygulaması bulunmaktadır. Polyurea sprey yüksek basınçlı makineler kullanılarak uygulanmaktadır. Polyurea sprey uygulama aşamasında makinelere belirli sıcaklık ve basınç ayarlamaları yapılarak kullanılacak olan yüzeye göre ayarlanır. Akabinde hangi ebatlarda uygulama yapılacaksa püskürtme işlemi başlatılmaktadır. Hızlı kuruyabilen bir hizmete dönüştüğü için püskürtme işlemi oldukça önemlidir.

Polyurea ürünler sıvı olduğu için uygulandığı alana hızlıca yapışır ve ayrıca ek bir yapıştırıcı gerektirmemektedir. Uygulandığı alanda son derece etkili olan polyurealar birçok kimyasala, solvente ve asite karşı dayanıklıdır. Kesinlikle erime yapmaz ve alt yüzeye hiç bir etmeni geçirmemektedir. Yüksek darbelere karşı aşınma yapmaz ve uygulandığı alan bir dakika sonra gibi kullanmaya hazır hale gelmektedir