Hizmetler

Ana Sayfa / Uygulama / Teras İzolasyonu


Teras İzolasyonu

Son katlarda oturan aileleri ve evlerinde teras bulunan ailelerin alt katlarının rutubet alması en büyük sorunlarıdır. Teras izolasyonu yapılarak ancak bu rutubet sorunları giderilebilmektedir. Teras izolasyonu birçok ürün ile yapılabilmekte fakat tam sonuç alınamamaktadır. Son çıkan teknoloji ürünler sayesinde teras sorunları tamamen bitmektedir. polyurea, likit membran ve epoksi uygulamaları ile uzun yıllar teraslar hiç bir […]


Son katlarda oturan aileleri ve evlerinde teras bulunan ailelerin alt katlarının rutubet alması en büyük sorunlarıdır. Teras izolasyonu yapılarak ancak bu rutubet sorunları giderilebilmektedir. Teras izolasyonu birçok ürün ile yapılabilmekte fakat tam sonuç alınamamaktadır.

Son çıkan teknoloji ürünler sayesinde teras sorunları tamamen bitmektedir. polyurea, likit membran ve epoksi uygulamaları ile uzun yıllar teraslar hiç bir rutubet ve su sızması yapmadan kullanılabilmektedir. Şimdi kısaca bu ürünler hakkında açıklama yapmak gerekirse, polyurea; sprey püskürtme yolu ile uygulanabilen ve çabuk kuruyan bir sistemdir. İçerisinde izosiyanat ve sentetik poliol sistemlerinin karışımından oluşan bileşenli bir elostomer yüzey kaplama sistemidir. epoksi yöntemi ise, epoksi diş ve tıp sektöründe de bolca kullanılmakta olup teras izolasyonunda da olumlu sonuçlar vermektedir.

Epoksi veya polyepoksit katalizör ajan ile reaksiyona girmesi sonucu oluşmaktadır. Yüksek yapışma ve donma gücü sayesinde oldukça etkilidir. Son izolasyon şekli ise likit membran ise; bünyesinde çok fazla miktarda solvent bulunana kuvvetli bir yapıştırma sistemidir. Su ve rutubete karşı kesin çözüm sunan likit membran en çok tercih edilen yöntemdir.


 • Poliüretan Köpük Kaplama
  Dış Cephe Poliüretan Kaplama
  Temel İzolasyonu
  Teras İzolasyonu
 • Tavan Yalıtımı
  Çatı İzolasyon
  Çatı Arası İzolasyon
  Sac Çatı İzolasyonu
 • Boru İzolasyonu
  Havuz İzolasyonu
  Tank İzolasyonu
  Polyurea Kaplama