Hizmetler

Ana Sayfa / Uygulama / Sürme Su Yalıtımı


Sürme Su Yalıtımı

Yaşam alanlarımızda su ve nem yalıtımı önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda kullanılan yöntemlerden biri de sürme su yalıtımı olarak bilinir. Sürme tip yalıtım yapılacağı zaman kullanılacak malzemeler çimento esaslı, bitüm esaslı, poliüretan ve akrilik esaslı malzemeler olarak işleme girer. Bu malzemeleri uygulayacağımız zaman birden fazla işlem yapmamız daha uygun olur. Özellikle iki […]


Yaşam alanlarımızda su ve nem yalıtımı önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda kullanılan yöntemlerden biri de sürme su yalıtımı olarak bilinir. Sürme tip yalıtım yapılacağı zaman kullanılacak malzemeler çimento esaslı, bitüm esaslı, poliüretan ve akrilik esaslı malzemeler olarak işleme girer.

Bu malzemeleri uygulayacağımız zaman birden fazla işlem yapmamız daha uygun olur. Özellikle iki veya üç defa uygulanması sürme su yalıtımı için etkili olacaktır. Bu işlemi yaparken önemli olan suyun ve nemin bir bölgeden diğer bir bölgeye geçişinin engellenmesinin sağlanması olmalıdır. Malzemelerin kimyasal olarak işleme dayanıklı olması, elastik yapıya sahip olması, ısıya karşı dayanıklı olması, ekonomik olması gibi konularda sürme su yalıtımı için oldukça önemli bir noktadır.

Suyun yalıtımı için kullanılan ve pratik olarak da oldukça iyi sonuç veren bir izosprey olarak polyuera kullanımı, zemin kaplaması konusunda gözle görülür sonuçlar vermektedir. Diğer klasik yöntemlere karşı bu sistem teknolojik olarak daha çok tercih edilmektedir. Polyuera sistemi çok kısa bir sürede sonuca verdiği için düz zemine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çatlak örtme özelliği sayesinde de, baca çatlakları, girinti- çıkıntı yerlere polyuera uygulayabilirsiniz.

Polimer esaslı bir izolasyon malzemesi olarak likit membran uygulaması yapmak, çatılarda, teraslarda su akışını önlemede, yağmur oluklarında etkisini gösteren bir malzemedir. Montaj dolgularında, beton çatlakların kapatılmasında likit membran kullanımı uygundur.

            Epoksi ise likit membran gibi bir diğer sıvı halde kullanılabilen izolasyon malzemesi olarak bilinir. Oldukça dayanıklı olarak tercih edilen epoksi tekne yapımında, onarımında güvenle kullanılmaktadır. Hijyenik açıdan da son derece güvenle kullanılabilecek epoksi oldukça en kısa zamanda en hassas noktaları kapatır.


 • Poliüretan Köpük Kaplama
  Dış Cephe Poliüretan Kaplama
  Temel İzolasyonu
  Teras İzolasyonu
 • Tavan Yalıtımı
  Çatı İzolasyon
  Çatı Arası İzolasyon
  Sac Çatı İzolasyonu
 • Boru İzolasyonu
  Havuz İzolasyonu
  Tank İzolasyonu
  Polyurea Kaplama