Hizmetler

Ana Sayfa / Uygulama / Polyurea Kaplama


Polyurea Kaplama

Polyurea kaplama sistemleri, hızlı kuruyan ayrıca yalıtımda sağlayabilen malzemelerdir. Yüzeylerin Polyurea kaplama işlemi, basınçlı polyurea sprey sistemleri aracılığı ile yapılmaktadır. Böylece polyurea sprey uygulanan yüzeyler, yüksek basınçla yardımı ile polyurea kaplama işlemine tabi tutulduğundan dolayı, uzun yıllar deforme olmadan, sökülmeden ve malzemesi kalkmadan ömrünü sürdürebilmektedir. Yani özetle; polyurea kaplama işlemi oldukça uzun ömürlü bir sistemdir. […]


Polyurea kaplama sistemleri, hızlı kuruyan ayrıca yalıtımda sağlayabilen malzemelerdir. Yüzeylerin Polyurea kaplama işlemi, basınçlı polyurea sprey sistemleri aracılığı ile yapılmaktadır. Böylece polyurea sprey uygulanan yüzeyler, yüksek basınçla yardımı ile polyurea kaplama işlemine tabi tutulduğundan dolayı, uzun yıllar deforme olmadan, sökülmeden ve malzemesi kalkmadan ömrünü sürdürebilmektedir. Yani özetle; polyurea kaplama işlemi oldukça uzun ömürlü bir sistemdir.

Yüzeyleri kaplamakta kullanılan polyuera sprey yüzeylere basınç makinası ile uygulanmaktadır. Ayrıca aynı gün kullanılabilir olduğundan vakit kazandıran bir uygulamadır. Kuruma işlemi için beklemenize gerek yoktur. Polyuera malzemesinin bileşenleri gereği, her türlü hava şartlarına ve tuzlu suya dahi dayanıklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden birçok farklı alanda kullanımı yaygınlaşmaktadır. En çok bilinen kullanım alanları ise şu şekilde olmaktadır;

– Suya son derece dayanıklı bir malzeme olduğu için havuz içleri bu malzeme ile kaplanabilmektedir. Ayrıca renk seçeneği bulunduğundan dolayı her alana uyum sağlayabilmektedir.

– İnşaat sektöründe de oldukça popüler olan bu malzeme, her türlü izolasyon işleminde kullanılabilir. Su izolasyonu, zemin kaplamaları bu işlemlerin başında gelmektedir.

– Her türlü yüzeyin üzerine uygulanabilmektedir, çelik, metal, beton ve daha birçok alanda kullanılabilirliği mevcuttur.

– Son günlerde otomotiv sektörü de bu malzemeyi sıkça tercih etmekte, pikaplı araçların pikapları bu malzeme ile kaplanmaktadır.


 • Poliüretan Köpük Kaplama
  Dış Cephe Poliüretan Kaplama
  Temel İzolasyonu
  Teras İzolasyonu
 • Tavan Yalıtımı
  Çatı İzolasyon
  Çatı Arası İzolasyon
  Sac Çatı İzolasyonu
 • Boru İzolasyonu
  Havuz İzolasyonu
  Tank İzolasyonu
  Polyurea Kaplama