Akpol Yalıtım

Ana Sayfa / Haberler / Likit Membran Nedir?


Yaz-kış, soğuk-sıcak derken her zaman evlerimizde, iş yerlerimizde korunaklı olmak istemek tabi ki en doğal hakkımız olduğu için, mevsimlerin getirdiklerini en sağlıklı biçimde karşılamak da olmazsa olmazlarımızdandır. Tadilatlar, yenilikler, hasar onarmalar konusunda en kaliteli malzemeleri kullanmak da bu yönden gerekli olmaktadır. Böylece likit membran nedir? Diye merak edilip araştırılarak, ısı ve sıvı yalıtımı için daha pratik yollara başvurulmaktadır. Bu konuda likit membran en pratik çözümler için kullanılacakların başında gelmektedir.

Likit membran yaşam alanlarımızda hasar görmüş yerlerde, ya da yapım aşamasındayken yalıtım kalitesini sağlamak açısından kullanılmaktadır. Boyanabilme özelliği sayesinde de estetik açıdan da gayet uyumludur. Elastikiyetiyle de oldukça etkili olmaktadır. Likit membran kürü uygulandığında tamamen ek yeri oluşmadan bir tabaka oluşturduğu için hiçbir yerden tekrar sızıntı yapma söz konusu olamaz. Likit membran uygularken öncelikle yüzeyin temiz olmasına özen gösterirsek ve yüzeye şerit halinde uygularsak başarılı oluruz.

Bu konu ilgilenenler için merak uyandırdığından dolayı yanıtlanması gereken soruların başında likit membran nedir? Gelecektir. Bu izolasyon maddesi modifiye polimer esaslı bir madde olarak bilinmektedir. Yağ ve asitten etkilenmeden, sağlıklı bir şekilde sızıntı yaratmayan bir oluşumdur. Beton çatlaklarının vb. noktaların kapatılması için kullanılmakta, panel ek yerlerinde de güvenle kullanılabilmektedir.

Teras, kaplamalarında, yağmur oluklarındaki çatlakların kapanmasında, aternit çatılarda sızıntıları önlemek için kullanılan bu maddenin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenmek için likit membran nedir? Sorusunu daha geniş bir açılımla bu şekilde cevaplayabiliriz.